تبلیغات
اندام سازان خراسان - آرژنین چیست؟
 
اندام سازان خراسان
ال-آرژنین چیست.


ال-آرژنین چیست و از چه منابعی تامین می شود؟

ارژنین در آجیل و دانه های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت میشود.همچنین می توان مقداری آرژنیندر شکلات و کشمش نیز پیدا نمود

آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری است آرژنین سازنده بلوک پروتئنی است که باعث اتساع عروق میشود

وهم اکنون میدانیم که ارژنین ماده ی اولیه گاز نیتریک اکسید است.

ارژنین جزء ان دسته از امینو اسیدهاست که بدن قادر به ساختن ان به صورت طبیعی نیست و باید مقدار مورد نیازش رااز خارج تامین کند به همین دلیل بسیار مهم است که دقت کنیم تا وعدههای غذایی غنی از ارژنین باشند.


آرژنین چه وظیفه ای در بدن به عهده میگیرد وتحقیقات دانشمندان چه مدارکی را در حمایت از این آ مینو اسید ارائه میدهد؟

آرژنین برای به انجام رسیدن بسیاری از پروسه های مربوط به فیز یو لوژی عضلات ضروری است.

این پروسه ها شامل ترشح هورمونها افزایش تولید هورمون رشد پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض.

به دلیل این که آ رژنین ماده اولیه و تشکیل دهنده نیتریک اکسید است:اغلب به منظور تقویت قوای جنسی نیز استفاده میشود.

مکملهای حاوی آرژنین به سبب اینکهآرژنینتوانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته اند و همچنین این آمینو اسید قادر به پاکسازی رادیکال های آزاد از خون بهبود عملکرد سیگنالهای سلولهای عضلانی رها سازی هورمون رشد،حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

بدن سازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک نیز به آرژنین علاقمند باشند زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاف میافتد باعث می شود تا بدن ظاهری نرم و پف آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد بر آمد گی به نظر برسند. حفظ نیتروژن بوسیله مصرف نیتروژن مسئله ای است که بین بدن سازان و دانش مندان مورد توافق است.هم چنین اعتقاد بر این است که آرژنین قطعا برای رشد مؤثر است که به سبب توانایی در اتساع عروق و سهم آن در سنتز پروتئین است.

چه آفرادی به آرژنین نیاز دارند و چه مقدار از آن کمبود محسوب می شود
L Arginine/L Ornithine

هر کسی .افرادی که بیشترین میزان نیاز را به آرژنین دارند؛نوجوانان ، بچه های کمتر از هفت سال ،قهرمان ان ،اشخاصی که سعی دارند وزن خود را کاهش دهند و افراد مسن.

در افراد بزرگسال ،آرژنین یک آمینو اسید غیر ضروری محسوب می شود.برای کودکان در مقایسه با بزرگ سالان یک آمینو اسید ضروری برای تقویت و توسعه سیستم ایمنی در دوران بلوغ محسوب می شود.افرادی که دچار آسیب دیدگی هستند نیز می توانند از فواید مکملهای حاوی آرژنین بهره مند گردند زیرا کمبود آرژنین در بدن زمانی که برای ترمیم جراحت نیاز است را افزایش می دهد.

کسانی که نظر به فوائد جنسی آرژنین دارند نیز می توانند از خاصیت اتساع عروق آن بهره مند گردند.آرژنین باعث افزایش قطر و ضخامت عروق خونی می شود که دبه موجب آن در هنگام کشش و انقباض خون بیشتری وارد عضلات می شود.

وجود آرژنین باعث افزایش بازده تمرین ات سخت بدن سازان می شود.مکملهای حاوی آرژنین می توانند سطح سیستم ایمنی بدن را ارتقا دهند،در نتیجه بدن سازان می توانند سخت تر تمرین کنند و نگران تاثیرات محدود کننده این نوع تمرین و تمرین زدگی که پیامد احتمالی آن است بر سیستم ایمنی بدن شان نباشند.

بدن سازانی که دورههای مصرف دارو های آندروژنی و استروئیدهای آنابولیک را قطع می کنندنیز میتوانند از مصرف آرژنین سود ببرند.

آرژنین قادر است تا سطح هورمون رشد را در بدن افزایش دهد و اینکار را از طریق تقویت اکسیژن مایع و پشتیبانی از فشارخون سالم انجام می دهد.به همین دلیل مکمل آرژنین میتواند برای اشخاصی که قصد کاهش وزن دارند نیز مفید واقع شود.

چه میزان از این مکل باید مصرف شود و آیا اثر جانبی نیز در پی دارد؟

برادی که ناراحتی قلبی و یا سابقه مشکلات روحی وروانی دارندباید با پزشک معالج شان برای مصرف آرژنین به صورت مکمل مشورت نمایند.

با هیچ نوع آمینو اسیدی امکان "اور دز"(مصرف بیش از اندازه) وجود ندارد .مصرف خیلی زیاد آرژنین می تواند منجر به اسهال ،ضعف و سستی و حالت تهوع شود.

هنوز دز واضح و مشخصی که بهترین نتیجه را در برداشته باشد برای این مکمل مشخص نشده است بنابراین باید با استفاده از آزمون و خطا میزان مناسب را برای خود بدست آورید.

یک دز خفیف برای مدت یک هفته در نظر بگیرید ،اگر موثر نبود و اثر جانبی نیز در پی نداشت مقدار مصرف را تا جایی افزایش دهید که سود آن به حداکثر و ا ثرات جانبی آن به حد اقل باشد.با دوبار افزایش میزان مصرف می توانید بهترین دز را برای خودتان پیدا کنید(3-9 گرم)این روش شبیه شیوه ای است که برخی از بدن سازان که مبادرت به مصرف انسولین و داروهای استروئیدی می کنند مورد استفاده قرار می دهند.

اغلب پودرهای پروتئینی موجود در فروشگاه ها با آمینو اسیدهایی نظیر آرژنین تقویت می شوند. با داشتن این پیش زمینه باید توجه ویژه ای به میزان آرژنینی که از منابع مختلف وارد بدن می کنید نشان دهید.

اگر احساس می کنید قادر به استفاده از روش فوق الذکر برا یافتن میزان دز مناسب خودتان نیستید و این روش برایتان مشکل ساز است می توانید از دستور العمل مندرج بر روی بسته بندی مکملها که از سوی شرکتهای تولید کننده توصیه می شوند استفاده کنید.


اسیدهای آمینه واحدهای تشکیل دهندۀ پروتئین میباشند که هر یک ساختار شیمیایی و خواص مخصوص به خود را دارند . این ترکیبات به دو دسته تقسیم می شوند : 1)آمینیو اسیدهای ضروری که بدن انسان قادر به ساختن آنها نمی باشد و ضروری است که از طریق غذاهای مختلف وارد بدن شوند . 2) آمینیو اسیدهای غیر ضروری که بدن انسان می تواند آنها را از مواد اولیه و یا با تبدیل یکی با دیگری بسازد . آمینیو اسید آرژنین از جمله آمینیو اسیدهای غیر ضروری میباشد ، اما با توجه به تعداد و تنوع عملکردها و نقشها ( که برخی از آنها در ادامه اختصار می آیند )این ماده باید در مقادیر بالایی در بدن وجود داشته باشد تا علاوه بر شرکت در ساختن پروتئین ها ، به صورت آزاد نیز تقشهای اختصاصی خود را انجام دهد . منابع غنی از این آمینیو اسید شامل فراورده های لبنی ، گوشت ، مرغ و ماهی ، آجیل ها و شکلات میباشند . با این وجود ؛ اغلب دریافت میزان کافی آرژنین به راحتی امکان پذیر نیست و به ویژه در شرایط استرس مانند هنگام ورزش و تمرینات شدید و یا موقع بیماری و یا آسیب دیدگی نیاز به دریافت آن افزایش میبابد . بهترین و سریعترین روش برای برآوردن این نیاز مصرف مکمل آرژنین است که به راحتی مورد استفاده بوده و در مدت زمان کوتاهی میزان مورد نیاز بدن را تامین می کند.

آرژنین باعث تحریک ترشح هورمون رشد و نیز تولید انسولین می شود . هورمون رشد هورمون جوانی محسوب می شود و بعد از سن 30 سالگی ترشح آن در بدن کاهش یافته و قطع می شود . هورمون رشد هورمونی است که با افزایش تقسیم سلولی و تولید بافتهای جدید ، باعث عضله سازی و تنظیم تولید پروتئین ها و افزایش حجم تودۀ عظلانی می شود . انسولین نیز وظیفه جذب قند خون در عظلات وسلولهای بدن را عهده دار می باشد و در نتیجه انرژی لازم برای ساختن بافتها و فعالیت آنها را در اختیار می گذارد ، ترکیبات مشابه دیگری وجود دارند که بصورت مصنوعی ساخته میشوند و دارای اثری مشابه هورمون رشد در عضله سازی و حجیم شدن عظلات هستند . برخی از این داروها نیز ترکیبات استروئیدی بوده و توسط برخی ورزشکاران ناآگاه مصرف می شوند . اثرات سوء و خطرناکی مانند بالا رفتن فشار خون ، افزایش کلسترول و آسیب دیدگی دیواره رگها را بدنبال دارد که عوامل اصلی پدید آورنده بیماری قلبی و عروقی هستند اما مکمل آرژنین با تحریک ترشح هورمون رشد و در نتیجه ، طی یک مکانیسم طبیعی نتایج مورد نظر ورزشکاران را برآورده می سازد وبدون اینکه عوارض منفی بر سیستم قلبی و عروقی داشته باشد ، حتی می تواند تا حدود زیادی عوارض و آسیب های ناشی از مصرف داروهای استروئیدی بر جدارۀ داخلی رگها را بر طرف کرده و بهبود نماید همچنین از طریق اثر بر جداره رگها باعث گشادی عروق شده و خون رسانی به اندامها و عضلات را تسریع و بهبود می بخشد ، در نتیجه وقتی خون کافی به عضلات برسد ، تغذیه سلولها و دفع مواد زاید حاصل از افزایش متابولیسم در عضلات به سهولت صورت میگیرد . بنابراین از یک سو فشار وارد بر قلب حین ورزش کاهش یافته و از سوی دیگر خستگی به تاخیر افتاده و کارایی ورزشی افزایش میباید.

در اثر سوخت و ساز بدن هنگام فعالیت شدید بدنی و ورزش ( هنگام استرس و شوک و ترشح هورمون کورتیزول برای ساختن گلوکز حاصل از تخریب عضلات ) ماده سمی آمونیاک تولید می شود که با تجمع در عظلات موجب گرفتگی و درد عظلاتی و نیز کاهش کارایی ورزشکار می گردد ( به خاطر داشته باشید که غیر از آمونیاک موارد دیگری نیز می تواند موجب درد عظلانی شود ) . در این زمان آرژنین طی یکسری واکنش های پیچیده و با تبدیل آمونیاک به ماده کم خطرتر اوره ، از طریق کلیه ها آن را دفع می نماید . از خواص دیگر آرژنین مقدار کراتین وATPعضلات است . کراتین ترکیبی است که در بدن ساخته شده و با ذخیره شدن در عضلات ، منبع تامین کننده سریع انرژی محسوب میشود ، بنابراین کارایی ورزشکار را افزایش داده و توان و قدرت عضلانی را بالا می برد.

نوع مطلب :
برچسب ها : مصرف آرژنین، طریقه مصرف آرژنین، مشاوره بدنسازی، دلیل خوردن آرژنین، آرژنین در چه چیز های است،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 24 مرداد 1398 09:55 ب.ظ
"We must build completely to another crescendo, cheri," he said.

"Therefore we could have an ending that might be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled up with lust, along with the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I became feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive
lips. I felt the head of his cock push agonizingly at the
doorway of my pussy, and I need to him to thrust into me hard.
Instead he retracted and slid his hardness back nearly my clit.I used to be aching to possess him inside, and I could truthfully tell that his ought to push that
wonderful hard cock inside me was growing. His moans grew
to check mine, and I knew the impression of my wet pussy lips about
the head of his cock was getting excessive both for
of us.

"Allow the finale begin," he stated, and that he slid the tip of his cock inside me.


We both gasped as they held his cock there to
get a moment. I contracted my pussy in order to
him further inside, and then he threw his head back within the sensation.
Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, and each and every time
I squeezed my pussy around him. His cock felt wonderful since it filled me, but I desired it inside me.

I rolled to the side and rested my leg against his shoulder, and the man plunged his cock completely in.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 07:30 ب.ظ
Useful information. Lucky me I found your website
unintentionally, and I'm surprised why this twist
of fate did not took place in advance! I bookmarked it.
شنبه 5 مرداد 1398 01:14 ق.ظ
Hi thuere to all, how is the whole thing, I thinnk every onee is getting more from this website, and your views are nice designed for nnew users.
پنجشنبه 3 مرداد 1398 10:11 ق.ظ
This is a good tip especially to those fresh to the blogosphere.

Simple but very precise information… Appreciate your sharing
this one. A must read article!
شنبه 29 تیر 1398 09:59 ب.ظ
I blog quite often and I really appreciate your content.
This great article has truly peaked my interest. I woll ake a note of your site and keep checking for
new details about once a week. I opted in for
your Feed as well.
شنبه 29 تیر 1398 05:57 ب.ظ
Great site you have got here.. It's hard too find high quality writing like yours these days.
I truly appreciate individuals like you! Take care!!
جمعه 28 تیر 1398 02:50 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's creating a cappuccino.
He could be handsome. Brown hair slicked back, glasses that suit his face, hazel eyes
and the most beautiful lips I've seen. He or she is well built, with incredible arms and a chest that shines for this sweater.
We're standing in front of each other speaking about people, what we really wish for for future years, what we're
searching for on another person. He starts telling me that she has been rejected plenty of
times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject
you ', I only say He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I wouldn't know. Everything happens for reasons right.
But inform me, you wouldn't reject me, would you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, make use of mind if I kissed you today?' he said as I buy closer to him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, simply do it.' I reply.

‘I favor how we think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my your back heel as part of his leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you want in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone discussion whatever they want. Someone that won't say yes even though I said yes. Someone who's not afraid when you attempt something totally new,' he says. ‘I'm never afraid when attemping something totally new, especially in regards to making a new challenge in the bedroom ', I intimate ‘And I enjoy women that are direct, who cut from the chase, like you merely did. To get
honest, this is a huge turn on.
پنجشنبه 27 تیر 1398 10:53 ب.ظ
Index Search Villas and lofts to book, search by region, find during first minutes a villa rented by city, various rooms lofts and
villas. Be in awe of the photographs and information that the site has to
make available you. The site is a center for every person the ads inside the field, bachelorette party?
Use an associate who leaves Israel? No matter what the
reason it's important to rent a villa for a future event or maybe a gaggle
recreation suitable for any age. The website
is also center of rooms from the hour, which has already been another subject, for lovers who are searhing for a
deluxe room equipped for discreet entertainment having a spouse or lover.
Whatever you are searching for, the 0LOFT website constitutes a try to
find you to identify rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South
and Gush Dan.
دوشنبه 17 تیر 1398 07:23 ق.ظ
Sexy2call Quick search and find the most up-to-date
results Look for a massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Seeking escort girls?
Discrete apartments? Make a quick search by region
یکشنبه 16 تیر 1398 01:50 ب.ظ
Thanks , I've just been looking for information about this subject for
a while and yours is the best I've came upon so far.
However, what in regards to the conclusion? Are you positive in regards to the supply?
جمعه 14 تیر 1398 02:32 ب.ظ
Magnificent goods from you, man. I've understand yourr stuff previous to and you're
just extremely fantastic. I really like what you've acquired here, really like what you'restating and the way in which you
say it. You make it entertaining and you still taie care of to keep it smart.
I ccan not wait to read mhch more from you. This is actually a wonderful
website.
چهارشنبه 12 تیر 1398 06:19 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rental, search by region, find in minutes a villa
for rent by city, a number of rooms lofts and villas. Be in awe of the
images and knowledge that the site has to present you.
The website is a center for all of you the ads in the
دوشنبه 10 تیر 1398 10:02 ق.ظ
Sexy2call Quick search to get the most recent results Get a massage
escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent
recreation. Interested in escort girls? Discrete apartments?
Complete a quick search by region, the greatest portal
in Israel for discreet apartments and escort girls, various youth ads that provide you
with service and guidance you didn't know, browse by city
to get the dream girl for the following indulgence, business meeting?

Ads don't include and or provide and or encourage and or imply the provision of sexual services.
The ads are susceptible to every one of the binding laws
of your State of Israel.
جمعه 7 تیر 1398 01:37 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's having a cappuccino.
They are handsome. Brown hair slicked back, glasses
that are great for his face, hazel eyes and the most amazing lips I've seen. He's well developed, with incredible
arms and a chest that stands out for this sweater.

We're standing before of one another preaching about our everyday life, what we want for the future, what we're in search of
on another person. He starts telling me that he's got been rejected loads of times.‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject
you ', I have faith that He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I do not know. Everything happens for a reason right.
But figure out, you wouldn't reject me, does one Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, can you mind if I kissed you right this moment?' he was quoted saying as I get better him and kiss him.

‘The very next time don't ask, simply do it.' I reply.

‘I prefer how you think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my rearfoot in his leg, massaging it slowly. ‘Precisely what do you enjoy in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I like determined women. Someone that knows what you want. Someone that won't say yes even if I said yes. Someone who's not afraid when trying a new challenge,' he says. ‘I'm never afraid of trying a new challenge, especially in relation to making something totally new in the sack ', I intimate ‘And Everyone loves women who are direct, who cut throughout the chase, like you just did. To be
honest, what a huge turn on.
سه شنبه 4 تیر 1398 06:21 ب.ظ
"We will need to build to another crescendo, cheri," he said.
"And we will have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled up with
lust, and the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.

I had been feeling a stronger arousal now as
I felt his cock slide between my sensitive lips. I felt the pinnacle
of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I wanted him to thrust into me hard.
Instead he retracted and slid his hardness back as much as my clit.


I'd been aching to obtain him inside, and I really could tell
that his must push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to check mine, and I knew the opinion of my wet pussy lips within the head of his cock was getting an excessive
amount for both of us.

"Permit the finale begin," he explained, and that he slid the top of
his cock inside me.

Both of us gasped when he held his cock there for any
moment. I contracted my pussy to him further inside, and he threw his return for the sensation.
Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, each time I squeezed my pussy around him.

His cock felt wonderful mainly because it filled me, but I
want to all of it inside me. I rolled aside and rested my leg against his shoulder, and the man plunged his cock all the way in.
یکشنبه 2 تیر 1398 08:21 ب.ظ
Howdy! I could have sworn I've been to this site before but after looking at many of the posts I realized it's new to
me. Anyhow, I'm definitely delighted I found it and I'll be book-marking it and checking back
regularly!
یکشنبه 2 تیر 1398 10:46 ق.ظ
Index Search Villas and lofts to rent, search by region, find during first minutes a villa for rental by city,
a number of rooms lofts and villas. Be afraid of photographs and knowledge that they have to offer
you. The website is a center for all of you the ads inside
field, bachelorette party? Use a friend who leaves Israel?
Regardless of the reason you need to rent a villa for the next event or just a bunch recreation well suited for any age.
The site is also the centre of rooms through the hour, which
is already another subject, for lovers who are searhing for a deluxe room equipped for discreet entertainment
with a spouse or lover. It doesn't matter what
you are looking at, the 0LOFT website constitutes
a try to find you to find rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 04:11 ق.ظ
thanks lots this fabulous website will be professional as well as laid-back
جمعه 17 خرداد 1398 07:56 ق.ظ
Index Search Villas and lofts to rent, search by region, find in minutes a
villa to book by city, various
پنجشنبه 9 خرداد 1398 04:46 ق.ظ
Howdy! This post couldn't be written any better! Reading this post reminds me of my previous room mate!
He always kept talking about this. I will forward this post
to him. Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
چهارشنبه 8 خرداد 1398 07:45 ب.ظ
Hiya! I know this is kinda off topic nevertheless I'd figured
I'd ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a
blog article or vice-versa? My site discusses a lot of the same
subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other.

If you happen to be interested feel free to shoot me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!
چهارشنبه 8 خرداد 1398 02:00 ق.ظ
It's appropriate time to make some plans for the future and it is
time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or tips.

Perhaps you can write next articles referring to this
article. I want to read more things about it!
سه شنبه 7 خرداد 1398 11:23 ب.ظ
What's up colleagues, its great paragraph concerning teachingand completely defined,
keep it up all the time.
سه شنبه 7 خرداد 1398 09:03 ب.ظ
Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is fundamental and all. But think of if you added some great graphics or videos to give your posts
more, "pop"! Your content is excellent but with pics and video clips,
this blog could undeniably be one of the greatest in its field.

Very good blog!
سه شنبه 7 خرداد 1398 04:01 ب.ظ
many thanks a good deal this website is official as well
as casual
سه شنبه 7 خرداد 1398 12:23 ب.ظ
Index Search Villas and lofts to rent, search by region, find
in minutes a villa to rent by city, a variety of rooms lofts
and villas. Be stunned at the pictures and knowledge that they have to
offer you. The website is a center for every body
the ads from the field, bachelorette party? Spend playtime with someone who leaves Israel?
Regardless of the key reason why it's important to rent
a villa for an upcoming event or merely a bunch recreation well suited for any age.
The website is also the middle of rooms because of the hour, which
is already another subject, for lovers who are looking for a deluxe room equipped for discreet entertainment with a
spouse or lover. Regardless of what you are looking for, the
0LOFT website creates a look for you to identify rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
چهارشنبه 1 خرداد 1398 09:18 ب.ظ
When someonee wites aan post he/she keeps the lan of a user in his/her brain tha how a user cann be aware of it.
Therefore that's why this article is outstdanding.

Thanks!
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:20 ب.ظ
cheers a good deal this website is elegant along with simple
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 12:32 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your site. It's a
very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out
a designer to create your theme? Excellent work!
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 12:08 ب.ظ
I'm curious to find out what blog system you have been working with?
I'm having some minor security issues with my latest website and I would like to find something more
risk-free. Do you have any solutions?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :